Чому в Сумах не виконується рішення щодо обмеження руху важкого транспорту в спеку?

Це проблемне питання вкотре порушив директор КП «Шляхрембуд» ОЛЕКСАНДР ВЕГЕРА на апаратній нараді при міському голові Сум 19 липня.

Ще навесні виконком Сумської міської ради ухвалив рішення щодо обмеження руху важкого транспорту вулицями міста при високих температурах повітря (вище +28). Але це рішення й досі не виконується. Важкі фури їздять через місто у сорокаградусну спеку, як їм заманеться, руйнуючи асфальтне покриття на дорогах, у тому числі – на нещодавно відремонтованих.

Читати також: КП «Шляхрембуд» продовжує ремонт доріг та тротуарів у Сумах

КП «Шляхрембуд» придбало спеціальні обмежувальні дорожні знаки, а також інформаційні стенди, які можна встановити на в’їздах у місто, як це вже давно зробили в інших містах. Але на сьогодні знаки не встановлені.   

Проблема в тому, що досі не визначені конкретні місця встановлення відповідних знаків і стендів. Погодити ці місця має патрульна поліція. Разом із тим мають бути визначні й місця для відстою великогабаритного транспорту, де він зможе зупинятися в денний час. До того ж, такі місця мають бути обладнані спеціальними електронними табло, на яких постійно відображатиметься  фактична температура повітря.

Але питання придбання та встановлення електронних табло, по-перше, вимагає виділення додаткових коштів із бюджету громади, а по-друге, займе занадто багато часу (з урахуванням проведення тендеру). Тож це можливо зробити лише на перспективу наступного року.

Читати також: Відбувся тендер на капітальний ремонт дороги по вул 20 років Перемоги в Сумах

А зараз проблему треба вирішувати негайно. Тому треба передбачити інші технічні можливості повідомлення водіїв про зниження температури повітря до рівня, дозволеного для проїзду через місто (наприклад, по радіо).

Міській голова Сум Олександр Лисенко вкотре доручив департаменту інфраструктури міста разом із представниками патрульної поліції та КП «Шляхрембуд»  негайно зібратися на нараду й вирішити дане питання.