Дорожня інфраструктура Сум має бути доступною для осіб з інвалідністю

Департамент інфраструктури Сумської міської ради розробив та вніс на розгляд профільної депутатської комісії проєкт міської цільової програми «Доступні Суми на 2021-2025 роки».

Мета програми – створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів інфраструктури міста (лікувальних, навчальних, спортивних закладів, інших громадських закладів та соціальних установ, громадського транспорту, місць праці, відпочинку тощо).

Читати також: КП “Шляхрембуд” перемогло в тендері на поточний ремонт доріг Сумської ТГ у 2021 році

Проєктом програми передбачені, в тому числі, й заходи щодо пристосування об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури та штучних споруд до потреб осіб з інвалідністю.

Зокрема, на 2021 рік заплановано:

  • пониження бортового каменю на дорогах в місцях перетину проїзної частини з пішохідними шляхами (тротуарами) до нульового рівня;
  • облаштування пішохідних переходів та місць зупинок громадського транспорту тактильною плиткою;
  • обладнання соціально-значимих перехресть світлофорами зі звуковим оснащенням;
  • озвучення світлофорних груп на регульованих перехрестях вул. Горького – вул. Набережна р.Стрілки – вул. Кооперативна та вул. Троїцька – вул. Леваневського – вул. Героїв Крут;
  • капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Глінки (на шляху до реабілітаційної установи);
  • нанесення дорожньої розмітки жовтого кольору для позначення зупинок громадського транспорту разом з елементами спеціальних позначень для потреб осіб з інвалідністю тощо.

Більш детально з проєктом програми можна ознайомитися тут.

Читати також: КП «Шляхрембуд» модернізує світлофорні об’єкти у Сумах

Потребу в коштах на виконання передбачених програмою заходів департамент інфраструктури ще прораховує, тож остаточної суми фінансування поки що немає.

Найближчим часом проєкт програми «Доступні Суми на 2021-2025 роки» має розглянути профільна депутатська комісія, а потім її внесуть на затвердження сесії Сумської міської ради.