Класти асфальт при низьких температурах – можливо!

КП «Шляхрембуд» придбало спеціальні добавки до асфальтобетонної суміші, які дозволяють проводити дорожньо-ремонтні роботи навіть при низьких температурах повітря. Про це повідомив директор підприємства ОЛЕКСАНДР ВЕГЕРА.

Як відомо,більшу частину асфальтових сумішей отримують гарячим способом. Через це шляховики зазвичай вимушені припиняти ремонтні роботи з настанням холодів, адже при вкладанні гарячого асфальтобетону на холодну поверхню суміш дуже швидко остигає і ущільнити її належним чином стає неможливо.

Але в наш час існує спосіб вирішити цю проблему. Зокрема використовуються спеціальні добавки, які дозволяють знизити температуру приготування та укладання асфальтобетонних сумішей на 30-50 градусів за рахунок зниження в’язкості бітуму.

Асфальтобетон з додаванням такої добавки  (його прийнято називати теплим асфальтом) має здатність ущільнюватися при більш низьких температурах і за своїми властивостями відповідає вимогам для гарячих асфальтобетонних сумішей.

Отже, спеціальні добавки дають змогу класти асфальт при низьких температурах навколишнього середовища і значно продовжувати сезон ремонту доріг.

За  словами ОЛЕКСАНДРА ВЕГЕРИ, саме така асфальтобетонна суміш із додаванням спеціальної температурознижуючої добавки наразі використовується при проведенні ремонтних робіт на вулиці Харківській. Тож ні про які порушення технології робіт підприємством мова не йде.