КП «Шляхрембуд» модернізує світлофорні об’єкти у Сумах

Задля безпеки та комфорту громадян, а також зменшення аварійності на дорогах міста КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради постійно вдосконалює роботу світлофорних об’єктів. Наразі їх в обласному центрі 64, і всі вони справно працюють.

Майже всі світлофори у Сумах мають сучасне обладнання. На сьогодні залишилось лише 4 об’єкта, які ще мають застарілий тип контролерів і потребують модернізації.  Найближчим часом  КП «Шляхрембуд» планує переобладнати і їх.

Останній світлофорний об’єкт, який було модернізовано підприємством, – на перехресті вулиць Харківська і Табали. Також у вересні з’явився новий світлофорний об’єкт на перехресті проспекту Шевченко та вулиці Новомістенської.

Задля посилення безпеки на нерегульованих пішохідних переходах КП «Шляхрембуд» придбало та встановило по місту 10 світлодіодних знаків «Пішоходний перехід». Такі дорожні знаки з підсвіткою допомагають поліпшити видимість у вечірній та нічний час, їх добре помітно незалежно від погодних умов, з різних кутів зору і на максимальній дистанції (на відміну від стандартного світло відбиваючого знака, який видно тільки при попаданні світла фар автомобілів).

Наразі такі знаки встановлені на вул. І.Харитоненка, вул. Роменській, пр. Шевченко, вул. Прокоф’єва, вул. 20 років Перемоги. Робота в цьому напрямку продовжується.

Окрім того, КП «Шляхрембуд» працює над впровадженням автоматизованої системи управління  (АСУ) дорожнім рухом на вулицях Сум. Наразі системою повністю охоплені вул. Харківська, вул. Іллінська, вул. Чорновола та вул. Роменська. До того ж на Харківській  (від вул. Лінійної до вул. Героїв Сумщині)  зараз діє так звана «зелена хвиля». Це робота світлофорів у режимі, під час якого зелене світло горить на всій вулиці, що дозволяє транспорту максимально швидко проїжджати відрізок, а не їхати від перехрестя до перехрестя, зупиняючись на кожному світлофорі.