КП «Шляхрембуд» вироблятиме холодний асфальт на потужностях свого заводу

Міський голова Олександр Лисенко відвідав КП “Шляхрембуд” 22 брезня

КП «Шляхрембуд» закупило у Львові матеріали для виготовлення холодного асфальту, аби якомога раніше розпочати аварійний (ямковий) ремонт доріг у Сумах.

Як відомо, холодний асфальт – це інноваційна багатокомпонентна органомінеральна суміш: містить дрібнозернистий щебінь, органічні кислоти, пластифікатори, полімери.

Головна відмінність холодного асфальту в тому, що набір міцності в нього відбувається не за рахунок охолодження поверхні, як у так званого гарячого асфальтобетону, а в результаті випаровування вуглеводів.

Читати також: КП «Шляхрембуд» готове розпочати місячник благоустрою

Саму тому холодний асфальт можна використовувати при низьких температурах повітря, навіть узимку. І це – головна його перевага. Адже це дає можливість розпочинати ремонтні роботи на дорогах набагато раніше й закінчувати їх набагато пізніше, коли погодні умови не дозволяють застосовувати гарячий асфальт.

Тому спеціалісти КП «Шляхрембуд» вирішили, що буде доцільним налагодити виробництво холодного асфальту на своєму асфальтному заводі. На власних потужностях це буде майже вдвічі дешевше, ніж купляти готовий продукт. 

Наразі закуплені матеріали для виготовлення 120 тонн холодного асфальту. Запуск асфальтного заводу попередньо заплановано на четвер, 25 березня (якщо не дозволять погодні умови).