Олександр Вегера: розпочаті в Сумах дорожні об’єкти необхідно завершувати на 100%

Проспект М.Лушпи та вул. 20 років Перемоги – ситуація по цих двох об’єктах критична і потребує негайного вирішення. На цьому наголосив директор КП «Шляхрембуд» ОЛЕКСАНРД ВЕГЕРА на апаратній нараді при міському голові Сум 9 серпня.

Щодо ремонту пр. М.Лушпи, то місто виконало умову Сумської ОДА і на липневій сесії виділило 25 млн. грн., аби отримати ще 25 млн. із державного дорожнього фонду. Але ще однією умовою отримання фінансування є зміна замовника послуг – ним має бути не департамент інфраструктури, а ДП «Дороги Сумщини». ДП має підготувати всі необхідні документи та оголосити новий  тендер, а результати тендера, який проводив департамент інфраструктури (переможець – КП «Шляхрембуд»), будуть відмінені.

Але новий тендер ще й досі не оголошено, що викликає неабияку стурбованість. Адже, враховуючи, що це мають бути так звані європейські торги (відкриті торги з публікацією англійською мовою, застосовуються до закупівель товарів та послуг, очікувана вартість яких перевищує 133 тис. євро), то процедура триватиме щонайменше два місяці. Таким чином, на виконання робіт майже не залишиться часу.

Читати також: «Велике будівництво» на Сумщині: КП «Шляхрембуд» ремонтуватиме дорогу Недригайлів-Козельне

Чому ж досі не оголошено тендер? Оскільки проспект М.Лушпи – це комунальна дорога, яка знаходиться на балансі департаменту інфраструктури, міська рада має спочатку надати дозвіл на те, щоб замовником послуг із ремонту проспекту було саме ДП «Дороги Сумщини». Відповідний проект рішення вже давно підготовлений, але й досі не ухвалений сесією міськради.

Не кажучи вже про те, що повна вартість ремонту проспекту М.Лушпи, згідно проектно-кошторисної документації – 100 млн. грн., тоді як цього року може бути виділено в кращому випадку 50 млн. грн.

Щодо ремонту вул. 20 років Перемоги, то КП «Шляхрембуд» як переможець тендеру після підписання договору почало підготовчі роботи (демонтаж бортового каменю тощо), аби не втрачати часу. Але питання фінансування цього об’єкту досі не вирішено, тож підприємство було вимушене призупинити роботи.

Нагадаємо, що на капремонт вказаної ділянки із розширенням проїзної частини потрібно 19 млн. грн. Ситуація тут критична: через те, що потік транспорту дуже інтенсивний, а дорога занадто вузька, на цій проблемній ділянці постійно утворюються великі затори. В часи пік вони сягають аж центральної міської лікарні, ускладнюючи в тому числі пересування машин швидкої допомоги.

Читати також: У дитячому таборі “Зоряний” стартувала оздоровча зміна

За належного фінансування КП «Шляхрембуд» встигло б у цьому році виконати роботи на вказаній ділянці в повному обсязі (з розширенням проїзної частини, переносом тролеї, реконструкцією двох перехресть та встановленням нових світлофорних об’єктів). Але коштів наразі немає.

Натомість міська рада чомусь вирішила направити 25 млн. грн. на співфінансування капремонту проспекту М.Лушпи, який із великою ймовірність може цього року взагалі не розпочатися.

“Я завжди був прихильником того, щоб, розпочинаючи якійсь об’єкт, закінчувати його в повному обсязі. Але майже жоден із тих об’єктів, що ми розпочали минулого року, ми не змогли закінчити через брак коштів, у тому числі – вул. Харківську. І навіть якщо в цьому році розпочнемо проспект М.Лушпи, ми його не закінчимо, – сказав ОЛЕКАНДР ВЕГЕРА. – Тож потрібно вирішити, чи варто розпочинати великі об’єкти, для завершення яких у цьому році не вистачить ні часу, ні грошей? Я ще перед останньою сесією пропонував такий варіант: при тих фінансових можливостях, які є зараз у нашому бюджеті, єдиний реальний об‘єкт, який можна повністю закінчити в цьому році, – це вул. 20 років Перемоги. Але тоді депутати мою думку не підтримали. Тому я пропоную ще раз зібратися на нараду і прийняти правильне рішення”.   

Міський голова Олександр Лисенко погодився із керівником КП «Шляхрембуд» і призначив відповідну нараду на 15.00 цього ж дня.

Остаточне ж рішення щодо перенаправлення фінансування буде залежати від рішення депутатського корпусу.