Позиція керівництва КП «Шляхрембуд» щодо рішення Господарського суду

Сьогодні, 23 лютого, прокуратура Сумської області повідомила про «рішення Господарського суду Сумської області від 18 лютого 2021 року, яким задоволено позов Сумської обласної прокуратури в інтересах держави в особі управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради (далі УКБ) до комунального підприємства «Шляхрембуд» про стягнення 814 тис. грн штрафних санкцій.

Прокурором під час реалізації представницьких повноважень встановлено, що вказане підприємство до кінця червня 2018 року мало виконати роботи з капітального ремонту автомобільної дороги по вул. Роменська в м. Суми, однак свої обов’язки за договором виконало лише через три місяці» – йдеться в повідомленні.

Позиція керівництва підприємства КП «Шляхрембуд» СМР щодо цього рішення суду:

У 2018 році КП «Шляхрембуд» було підрядником з виконання робіт по вул. Роменська, в той час як замовник робіт – УКБ Сумської міської ради. І саме з вини замовника, який несвоєчасно перерахував кошти на ці роботи, вони і не були виконані в терміни, зазначені в договорі.

Протягом трьох років суди різних інстанцій залишали позов прокуратури по цій справі без розгляду, оскільки закон захищає також і права підприємств, які не можуть працювати, не отримавши фінансування, необхідного на закупівлю ПММ та інших витратних матеріалів.

Саме з вини керівника УКБ СМР Виталія Шилова і виникла затримка з виконанням робіт, переконаний директор КП «Шляхрембуд» ОЛЕКСАНДР ВЕГЕРА.

“В суді не розглядатимуть позов, якщо ти не заплатиш судовий збір. А чому підприємство має працювати, не отримавши грошей? Адже, за великим рахунком, саме замовник порушив договір, не перерахувавши своєчасно кошти на проведення робіт. Та в результаті роботи все ж таки були виконані, і претензій щодо них ні з боку замовника, ні від будь-кого іншого не надходило. Ось таку позицію ми зайняли в суді, – пояснює Олександр Вегера. – До того ж, ми керувалися і науково-правовим висновком НЮУ ім. Ярослава Мудрого від 17.11.2020 № 126-01-1441 щодо можливості представництва прокурором інтересів держави в господарському судочинстві, в якому зазначено про відсутність підстав для представництва інтересів держави в особі Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради про стягнення з підрядника штрафних санкцій у зв`язку із відсутністю порушення інтересів держави у зазначеній справі. Простіше кажучи, три роки прокуратура витрачала кошти платників податків, щоб домогтися потрібного їм рішення. Але ми маємо намір оскаржити його, і юристи вже готують відповідні документи. Найближчим часом вони будуть подані до суду м. Київ”.