Сумській громаді повернули майже 70 млн. грн. Чи збільшать депутати фінансування на утримання доріг?

15 грудня Верховна Рада почала розгляд проєкту Бюджету України на 2021 рік у другому читанні.

Однією з найперших була підтримана правка щодо зарахування частини акцизного податку на пальне  (13,44%) – її все ж таки вирішили залишити місцевим бюджетам. За це проголосувало 236 народних обранців.

Нагадаємо, що, відповідно до ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України, частина акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, яка раніше зараховувалась до бюджетів місцевого самоврядування (це 13,44%), з 01.01.2021 року повинна була зараховуватись до спеціального фонду державного бюджету України на розвиток дорожнього господарства.

Читати також: Увага! Оновлені маршрути руху піскорозкидачів по місту!

Тож тепер департамент фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради має внести відповідні зміни до проєкту бюджету Сумської міської територіальної громади на 2021 рік, збільшивши дохідну частину на прогнозовану суму надходжень акцизного податку з пального.

Якщо подивитися на динаміку надходжень цього податку за останні роки (2019-й – 61,1 млн., 2020-й – 68,2 млн.), у 2021 році можна очікувати щонайменше 70 млн. грн.

Зважаючи на те, що ці кошти мали зараховуватись до спецфонду державного бюджету на розвиток дорожнього господарства, було б логічно і справедливо, якщо б і в бюджеті Сумської міської ТГ ці кошти (або хоча б їх частина) були додатково передбачені на шляхове господарство.

Читати також: Нова техніка КП «Шляхрембуд» зареєстрована і готова до роботи (фото)

Адже, попри те, що департамент інфраструктури міста розрахував потребу в коштах на утримання вулично-дорожньої мережі та штучних споруд на території Сумської міської ТГ у сумі 105 млн. грн. та на поточний ремонт  – у сумі 150 млн. грн., наразі проєктом бюджету громади на 2021 рік на обидві статті видатків передбачено лише 97 млн. грн.

Чи вистачить цих коштів? Особливо якщо врахувати, що територія Сумської міської ТГ значно розширилася внаслідок приєднання до неї населених пунктів навколишніх сільських рад? Питання риторичне. 

Тож залишається сподіватися,що члени новообраного виконавчого комітету та депутати Сумської міської ради зрозуміють всю серйозність ситуації і при розгляді проєкту бюджету Сумської ТГ на 2021 рік збільшать фінансування на шляхове господарство, аби його вистачило на якісне утримання та ремонт доріг не тільки в обласному центрі.

Адже розбиті дороги та відсутність їх зимового утримання – наразі одне з найпроблемніших питань прилеглих до Сум сільських територій.