У Сумах скоротився перелік вулиць, які будуть прибиратися у 2022 році

10 лютого департамент інфраструктури міста Сумської міської ради уклав додаткову угоду до основного договору з КП «Шляхрембуд» на утримання вулично-дорожньої мережі та штучних споруд у 2022 році. Така необхідність виникла у зв’язку зі зменшенням обсягу замовлення на вказані послуги відповідно до фактичного фінансування, що передбачене в бюджеті Сумської міської ТГ на поточний рік.

Нагадаємо, що основний договір на вказані послуги був укладений за результатами проведеного тендеру на суму 113,2 млн. грн. (очікувана вартість закупівлі складала 130 млн. грн.). Але в бюджеті громади на 2022 рік депутати Сумської міської ради передбачили на прибирання доріг майже втричі менше коштів, ніж очікував замовник. Тому договір довелося скорегувати, зменшивши суму до 40,7 млн. грн.

Відповідно довелося скоротити й перелік вулиць та площу прибирання.

З урахуванням суми за січень (5,5 млн. грн.), що була профінансована ще до підписання нового договору, виходить, що загалом на утримання вулично-дорожньої мережі в Сумах у 2022 році передбачено близько 46 млн. грн., тобто – стільки ж, як і в минулому році. Але, враховуючи суттєве збільшення собівартості послуг через здорожчання паливно-мастильних матеріалів, запчастин, збільшення мінімальної заробітної плати тощо, обслуговувати таку ж кількість вулиць, як і в минулому році, на цю суму неможливо.

Тому в новому договорі не тільки не додалися вулиці приватного сектору й дороги до навколишніх сел, що входять до складу Сумської міської ТГ, а скоротився й перелік тих вулиць, які прибиралися в минулому році – з 81 до 61, тобто на 20 об’єктів.

Загалом площа зимового прибирання доріг у порівнянні з минулим роком скоротилася на 125 тис. кв. м, літнього – майже на 40 тис. кв. м. Фактично в переліку зимового прибирання залишилися тільки ті вулиці, якими курсує громадський транспорт.

Перелік інших об’єктів, що підлягають утриманню (мостів, шляхопроводів та зливоприймальних колодязів) залишився без змін.

Детальніше переглянути договір та додаткову угоду на надання послуг з утримання вулично-дорожньої мережі та штучних споруд Сумської міської ТГ у 2022 році з усіма додатками ви можете за цим посиланням.

Переглянути минулорічний перелік вулиць (для порівняння з новим) можна тут.

Нагадуємо,  що КП «Шляхрембуд» надає послуги з утримання вулично-дорожньої мережі та штучних споруд як підрядна організація, що виграла відповідний тендер, тобто є лише виконавцем.

Перелік вулиць, що підлягають утриманню, формує замовник – департамент інфраструктури міста. В свою чергу, департамент визначає об’єми надання послуг в залежності від фінансування, яке виділяється з бюджету за рішенням депутатів Сумської міської ради, за погодженням із міськім головою та його профільним заступником.

Таким чином, з усіма запитаннями щодо відсутності тієї чи іншої вулиці в переліку об’єктів,  які підлягають утриманню, слід звертатися до:

 департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради;

 депутатів Сумської міської ради;

 міського голови м. Суми;

 заступника міського голови з питань ЖКГ.