У Сумах створять електронну мапу зливових мереж

На це в бюджеті Сумської громади на 2021 рік передбачено 5 млн. грн.

Проведення інвентаризації та паспортизації зливових мереж міста зі створенням електронної мапи передбачено комплексною цільовою програмою реформування і розвитку житлово-комунального господарства Сумської міської територіальної громади на 2021-2023 роки.

КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради вже давно наполягало на необхідності проведення такої інвентаризації. Наразі підприємство обслуговує 1165 зливоприймальників та оглядових колодязів і майже 35 кілометрів зливової каналізації (колекторів та відводів) на території Сум.

Читати також: Дорожнє господарство Сум у цифрах

Але існуюча схема зливових мереж, яка розроблялася в 1989-1992 роках, містить далеко не всі об’єкти цієї мережі й не всі вони обслуговуються. До того ж чимало зливових колекторів свого часу були не добудовані й не мають виходу в загальну мережу, а тому не виконують свої функції.

Масштабна інвентаризація та створення електронної мапи  дадуть змогу заповнити ці білі плями, зрозуміти причини затоплення деяких вулиць під час злив та в подальшому вирішити ці проблеми.

Читати також: КП «Шляхрембуд» взяло участь у тендері на утримання доріг Сумської міської ТГ у 2021 році

Окрім того,  програмою реформування і розвитку житлово-комунального господарства Сумської міської ТГ на 2021-2023 роки передбачено проведення технічної інвентаризації та паспортизації доріг у  Сумах.

Ці роботи також заплановані на 2021 рік і на них в бюджеті громади передбачено 5 млн.