У Сумах триває очищення доріг від снігу: задіяна вся техніка КП «Шляхрембуд»

21 січня снігоприбиральна техніка КП «Шляхрембуд» працює на дорогах обласного центру з 4-ї години ранку. Задіяні підмітальні машини, малі та великі тракторні щітки, грейдери, навантажувачі, самоскиди, піскорозкидачі тощо. Загалом – близько 50 одиниць техніки.

Звертаємо увагу містян на те, що розчищення доріг від снігу (так само, я к і обробка протиожеледною сумішшю) здійснюється за певним графіком та згідно затверджених маршрутів.

Відповідно до правил утримання доріг у зимовий період, під час снігопаду проїзна частина спочатку обробляється піщано-сольовою сумішшю, аби розм’якшити снігові маси й запобігти утворенню накату. Після цього до роботи приступає снігоприбиральна техніка.

У першу чергу розчищаються основні автомагістралі та вулиці, по яких курсує громадський транспорт, потім – інші вулиці (згідно договору) та зупинки. Таким чином, розчистити усе місто одночасно фізично неможливо! Просимо містян з розумінням ставитися до цього питання. КП «Шляхрембуд» робить усе можливе, аби дороги у Сумах були розчищені якомога швидше та якісніше.

У той же час нагадуємо, що вже котрий рік поспіль Сумська міська рада виділяє вкрай обмежене фінансування на утримання вулично-дорожньої мережі та штучних споруд. За останні три роки ця сума практично не змінилася, не зважаючи на суттєве збільшення витрат на надання таких послуг (здорожчання паливно-мастильних матеріалів, запчастин, інших витратних матеріалів, підвищення мінімальної зарплати тощо). Зокрема й на 2022 рік  на утримання доріг у Сумах знову заплановано близько 45 млн. грн. (на рівні минулого року), що втричі менше за фактичну річну потребу.

Тому до договору на утримання доріг, що укладений департаментом інфраструктури з КП «Шляхрембуд», не включені внутрішньоквартальні дороги та проїзди, вулиці приватного сектору (окрім тих, по яких курсує громадський транспорт),  а також дороги в населених пунктах сільських громад, що входять до складу Сумської територіальної громади. Загалом у договорі – лише близько 90 вулиць із більш ніж 700, які є в Сумах.

Очищення доріг від снігу в районах приватного сектору (Баси, Ганнівка, Веретенівка, Тепличний, Роменський, Василівка тощо) та на інших вулицях, які не включені до договору на утримання, наразі здійснюється підприємством по можливості, за власної ініціативи та власним коштом, і, звичайно ж, не першочергово. Про своєчасне та систематичне утримання таких вулиць може йти мова лише при належному фінансуванні з боку Сумської міської ради. 

Так само через вкрай обмежене фінансування вивіз снігу здійснюється тільки з центральних пішохідних вулиць та площ, а також на окремих ділянках доріг, де снігові вали заважають маневрам великогабаритного громадського транспорту (за повідомленням підприємств, що здійснюють перевезення пасажирів, та патрульної поліції).

Перелік вулиць, що підлягають зимовому утриманню згідно діючого договору, можна подивитися тут: Які вулиці у Сумах чиститимуть від снігу цієї зими