Увага! Спростування недостовірної інформації!

Останніми днями на деяких сумських сайтах з’явилися публікації про роботу КП «Шляхрембуд», зроблені на підставі дописів містян у Фейсбуці, без будь-якої перевірки цієї інформації та жодних коментарів з боку підприємства.

Йдеться про одну із зупинок громадського транспорту на Веретенівці, яка «потопає у смітті», а також про ремонт вул. Набережної р.Сумки, в ході якого КП «Шляхрембуд» нібито «грубо порушує сучасні технології дорожнього будівництва», використовуючи замість асфальтоукладача грейдер та вкладаючи асфальт прямо у калюжі під час дощу.

КП «Шляхрембуд» доводить до відома жителів Сумської громади, що вищезгадані публікації містять викривлену інформацію, частина якої взагалі не відповідає дійсності, а заголовки носять маніпулятивний характер.

Тож КП «Шляхрембуд» вважає за необхідне надати пояснення, за якими, власне, й повинні були звернутися працівники вищезгаданих сайтів, якби вони були свідомими журналістами і хотіли висвітлити питання об’єктивно.

Стосовно засміченої зупинки на Веретенівці (її фото виклала у Фейсбуці сумчанка Елена Вдовина 6 червня), перш за все, слід нагадати, що за умовами договору, який укладено між КП «Шляхрембуд» та департаментом інфраструктури міста СМР, кратність прибирання зупинок у літній період становить 15 разів на місяць, тобто – через день.

Напередодні вказана зупинка була прибрана, але вже наступного дня на ній з’явилося декілька пакетів зі сміттям. Про це свідчать також і коментарі сумчан під постом Олени в Фейсбуці. При цьому слід зауважити, що це саме пакети з побутовим сміттям, якому взагалі не місце на зупинці громадського транспорту. Його залишають тут (доречи систематично) місцеві мешканці.

Дехто з місцевих жителів вважає, що проблема із засміченням зупинки має місце через відсутність на ній урни. Але КП «Шляхрембуд» не зобов’язане закуповувати і встановлювати нові урни на зупинках – це не передбачено ані договором, ані фінансуванням, яке виділено на утримання зупинок.

Підприємство вивозить сміття лише з тих урн, які є на зупинках, а також те сміття, що змітається під час прибирання посадкових майданчиків. Питання щодо придбання додаткових урн повинен вирішувати департамент інфраструктури міста або ж підприємство, яке є балансоутримувачем зупинок громадського транспорту в Сумах – КП «Паркінг».

До того ж, на вулиці, про яку йде мова, приблизно за 80 метрів від зупинки розташовані контейнери для ТБО. Та попри це деякі несвідомі й, судячи з усього, ліниві громадяни не вважають за потрібне доносити сміття до контейнерів. Вони залишають його на зупинці, знаючи, що підприємство, яке прибирає зупинку, так чи інакше змушене буде його забрати.

Тому встановлення урни навряд чи вирішить проблему по суті, якщо люди й надалі будуть викидати пакети з побутовим сміттям на зупинці.

Стосовно робіт із середнього поточного ремонту по дороги вул. Набережній р. Сумки повідомляємо наступне.

7 червня на вказаній ділянці тривали роботи з улаштування нижнього вирівнюючого шару покриття з використанням спеціальної бітумної емульсії на водній основі (емульгований рідкий бітум).

Це сучасний будівельний матеріал, який  використовується при будівництві та ремонті доріг в якості в’яжучого матеріалу, в тому числі – для попередньої поверхневої обробки (підгрунтовки) дорожнього покриття перед асфальтуванням.

Особливість бітумної емульсії та її відмінність від інших різновидів бітуму полягає в тому, що завдяки їй покриття набирає міцності не в процесі охолодження (як, наприклад, гарячі асфальтобетонні суміші, приготовані на гарячому бітумі), а в процесі розпаду емульсії на бітум і воду. Тому використання бітумної емульсії допускається при незначній вологості оброблюваного покриття.  

7 червня, коли почався дощ, роботи по вул. Набережній р.Сумки були призупинені. І це добре видно навіть на тому відео, яким деякі сайти проілюстрували свої публікації: дійсно йде дощ, на дорозі утворилися калюжі, але вся техніка в цей час стоїть, жодні роботи не ведуться.

Через деякий час після припинення дощу, коли основна вода вже пішла з дороги і поверхня протряхла,  вона була ретельно дочищена тракторними щітками, і тільки після цього роботи були відновлені.

Щодо грейдера, то він використовувався на цій ділянці тільки на етапі влаштування нижнього шару покриття, що також не заборонено жодними нормами. Для улаштування ж верхнього шару асфальтобетонного покриття буде задіяний сучасний асфальтоукладач.    

Таким чином, ні про які порушення технологій ремонту доріг в жодному із згаданих випадків не йдеться.

КП «Шляхрембуд» в черговий раз просить представників ЗМІ та інших інформаційних ресурсів не поширювати неперевірену інформацію, а звертатися до підприємства за коментарями та роз’ясненнями з будь-яких питань, що належать до його компетенції або тим чин іншим чином стосуються його діяльності.