14 грудня КП «Шляхрембуд» здійснювало профілактичну обробку доріг для запобігання утворенню ожеледиці

У деяких сумчан, що бачили спецтехніку КП «Шляхрембуд» на дорогах обласного центру в ніч з 13 на 14 грудня, виникли питання щодо доцільності посипання доріг протиожеледною сумішшю за відсутності власне ожеледиці, коли проїзна частина ще просто мокра.

КП «Шляхрембуд» роз’яснює:

відповідно до Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року N 54 (зі змінами, затвердженими наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 7 грудня 2020 року № 297), для боротьби з ожеледицею у місцях із найбільш напруженим рухом, на аварійно-небезпечних ділянках, на крутих спусках, перед залізничними переїздами та на інших ділянках за інформацією уповноваженого підрозділу Національної поліції може бути застосовано профілактичне оброблення, яке запобігає утворенню ожеледиці. Профілактичне оброблення дорожнього покриття слід здійснювати за 1-2 години до виникнення ожеледиці, прогнозованої попереджувальними метеозведеннями (п.5.18 розділу V «Утримання вулиць та доріг у зимовий період»).

13 грудня відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення СМР із посиланням на обласний центр гідрометеорології повідомив, що у вівторок, 14 грудня, в Сумах вночі та вранці очікуються туман, ожеледь, на дорогах ожеледиця.

У зв’язку з цим КП «Шляхрембуд» задіяло сім піскорозкидачів для профілактичної обробки доріг, аби запобігти утворенню ожеледиці на проїзній частині основних автомагістралей обласного центру, по яких курсує громадський транспорт.

На вулицях, де тротуари примикають до проїзної частини доріг, піскорозкидачі також обробляли й тротуари (вул. 20 років Перемоги, вул. Роменська тощо). На інших вулицях для посипання тротуарів, що закріплені за КП «Шляхрембуд» для зимового утримання, були задіяні трактори.