Амбіції деяких депутатів Сумської міськради можуть залишити місто без доріг

Директор КП СМР “Шляхрембуд” Олександр ВЕГЕРА звернувся до депутатів Сумської міськради, які фактично збираються залишити місто Суми без ремонту доріг.

“29 квітня виконком Сумської міськради має ухвалити рішення щодо цьогорічного ремонту доріг в обласному центрі, який сьогодні на вустах у всієї Україні.

Нагадаємо, що КП СМР «Шляхрембуд» виграло тендер на поточний ремонт доріг у Сумах на 150 млн. грн. Але сьогодні йде війна і по багатьох статтях видатки доведеться скорочувати. Як виявилося, це торкнеться й ремонту доріг. Деякі голови фракцій у міськраді запропонували виділити на ремонт асфальтного покриття всього четверту частину від очікуваного замовником фінансування – 30 млн. грн.

КП “Шляхрембуд” підготувало перелік вулиць, де наразі ситуація зі станом дорожнього покриття просто катастрофічна. Якщо цього року там не провести ремонт, то доріг там взагалі скоро не буде. Наступного року ці дороги доведеться робити вже капітальним ремонтом, а це – зовсім інші кошти.

До того ж, недоробленою залишається частина вул. Харківської, яка довго не протримається без верхнього шару асфальту. То що, 120 млн. грн., які виділялися по програмі президента, на вітер пустимо?

Але сьогодні деякі депутатські фракції зібралися ще дужче урізати фінансування на ремонт доріг у Сумах у 2022 році й хочуть виділити всього 15 млн.грн. Це на два тижні робіт шістьома бригадами.

З урахуванням нинішньої вартості витратних матеріалів та робіт, навіть якщо підприємство працюватиме без будь-якого прибутку ( тобто “в нуль”), вказаної суми вистачить на ремонт буквально кількох вулиць.

У зв’язку з цим постає питання: а які ж вулиці депутати Сумської міської ради хочуть викинути з переліку?

Усі розуміють, що кожен депутат намагається виправдати довіру своїх виборців і робитиме все можливе, щоб дорогі були відремонтовані саме на його окрузі. Тож сьогодні вони (предстиавники від “Слуг народу” та “ЄС”) урізають фінансування, а завтра вимагатимуть, щоб ремонт був проведений саме там, де вони хочуть. А на інших вулицях хіба не мешкають прості сумчани? Їм не треба робити дороги?

КП «Шляхрембуд» – лише підрядна організація. Ми не вирішуємо, де ремонтувати, а робимо це за замовленням міської влади. А сумчани потім побачать, де будуть роботи, а де – ні, і самі зроблять висновки.

Але, розуміючи, що економія сьогодні назавтра виллється в ще більші суми, директор КП “Шляхрембуд” Олександр Вегера закликає депутатів Сумської міської ради одуматись і ухвалити розумне рішення.

Насправді сьогодні є на чому заощаджувати, адже ситуація в деяких інших сферах життєдіяльності міста не критична, як стан доріг. Складається враження, що деякі представники депкорпусу зацікавлені, щоб дороги в Сумах дійсно виглядали як після бомбардування. Щоб Арестович ще раз згадав наше місто у своїх відео…”