Обережно, ожеледиця! Перелік вулиць, які закріплено за КП «Шляхрембуд» для зимового прибирання (маршрути руху техніки)

Згідно з повідомленням українського гідрометцентру, в найближчі дні майже на всій території країни очікується ускладнення погодних умов, у тому числі й на Сумщині.

Зокрема, у Сумах 13, 14 та 15 грудня прогнозується сніг, мокрий сніг, сніг з дощем,  температура вночі -1-3, вдень -1+1, на дорогах ожеледиця (перший рівень небезпечності, жовтий).

У зв’язку з цим КП «Шляхрембуд» наголошує: техніка підприємства повністю готова до прибирання снігу та посипання доріг протиожеледною сумішшю.

В той же час, відповідно до договору з департаментом інфраструктури Сумської міської ради, за КП «Шляхрембуд» закріплено для зимового прибирання лише близько 90 вулиць на території міста, тоді як загалом у Сумах майже 700 вулиць, без урахування внутрішньо квартальних доріг та проїздів.

Так само не включено до договору і, відповідно, не передбачено фінансування на зимове утримання вулично-дорожньої мережі в населених пунктах сільських громад, що входять до складу Сумської міської територіальної громади.

Тож хто буде прибирати та посипати решту вулиць та доріг – наразі невідомо.

Керівництво КП «Шляхрембуд»  неодноразово звертало увагу міської влади на цю проблему і наголошувало на необхідності розширити перелік вулиць для зимового прибирання й виділяти відповідні кошти на ці роботи. Але поки що ситуація не змінилась.

З фінансуванням ситуація ще гірша: попри те, що територія Сумської міської тергромади значно збільшилась внаслідок приєднання до неї територій Великочернеччинської, Битицької та Стецьківської сільських рад, в проекті бюджету Сумської ТГ  на 2021 рік на утримання вулично-дорожньої  мережі та штучних споруд передбачено навіть менше коштів, ніж у поточному році.